Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur? Altın Yatırımı Nedir? Hisse Senedi Nedir? Devalüasyon Nedir? Arbitraj Nedir? Depozito Nedir? Faaliyet Belgesi Nedir? E Pin Nedir? Finansal Okuryazarlık Nedir? Findeks Kredi Notu Nedir? Emekli Maaşı Hesaplanırken Neler Dikkate Alınır? Nakit Avans ve Kredi Arasındaki Fark Nedir? | On Mobil Ciro Nedir? Tevkifatlı Fatura Nedir? e-Fatura Nedir? Konut Sigortası Nedir? Anonim Şirket Nedir? İşsizlik Sigortası Nedir? Kapora Nedir? Paranızı Değerlendiren Mevduat Hesabı Nedir? Resesyon Nedir? Provizyon Nedir? Tapu Nedir ve Neden Önemlidir? Cari Açık Nedir? Broker Nedir? Ne İş Yapar? | ON Dijital Bankacılık İndikatör Nedir? Ne İşe Yarar? | ON Dijital Bankacılık DAX Nedir? DAX40 Endeksi Nedir? | ON Dijital Bankacılık Bilanço Nedir? Nasıl Hazırlanır? | ON Dijital Bankacılık Pasif Gelir Nedir? | ON Dijital Bankacılık Volatilite Nedir? Nasıl Ölçülür? | ON Dijital Bankacılık Konsolidasyon Yöntemleri ve Önemi | ON Dijital Bankacılık Tahvil Nedir? Ne İşe Yarar? | ON Dijital Bankacılık Borsada Açığa Satış Nedir?| On Mobil IBAN Numarası Nedir? IBAN Numarası Kaç Haneli Olur? | On Mobil Halka Arz Nedir? Halka Arz Hisseleri Nasıl Alınır? Debit Kart Nedir? Debit Mastercard Ne Demek? Kripto Para Nedir? Sanal Para Birimleri Nelerdir? ABD Dolar Endeksi (DXY) Nedir? Nasıl Hesaplanır? CDS Nedir? CDS Risk Primi Nasıl Hesaplanır? | On Mobil Kira Artışı Neye Göre Yapılır? Nasıl Hesaplanır? Hasarlı ve Yırtık Para Değişimi Nasıl Yapılır? Temettü Nedir? Hedge nedir? Araçlarda Benzin Tasarrufu Nasıl Yapılır? Akaryakıt Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Temerrüt nedir? Nominal Değer Nedir? Emtia Nedir? Emtia Yatırımı Nasıl Yapılır? Eurobond Nedir? Eurobond Yatırımı Nasıl Yapılır? SWIFT Nedir? Trafik Cezası Nasıl Sorgulanır Ve Nasıl Ödenir? Big Mac Endeksi Nedir? Nasıl Hesaplanır? 50/30/20 Kuralı Nedir? Bütçe Yönetiminde Ne İşe Yarar? Deflasyon Nedir? Etkileri Nelerdir? Rayiç Bedel Nedir? Nasıl Hesaplanır? Kredi Notu Nasıl Yükselir? Yatırım Fonu Türleri Kredi Notu Nedir? Enflasyon Nedir?

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Günümüz teknoloji dünyasındaki hareketlilik, sıkça internet kullanımı internet bankacılığı terimini hayatımıza kattı. Her şeye daha çabuk ve daha kolay yoldan ulaşma isteği, erişimi zor olan noktalar yerine internet üzerinden alışveriş yapma düşüncesi, ev iş ortamından internet kullanımı pek çok farklı ödeme sistemlerini gündeme getirmektedir. Bunlardan bir tanesi de sanal karttır. Sanal kart nedir? Nasıl oluşturulur? Kartı elde etme aşamaları, kullanılan alanlar gibi merak edilen sorularla bu ödeme yöntemi hayatımıza girdiğinden beri sıkça karşılaşıyoruz.

Teknoloji ve internet kullanımı hız kazandıkça, bankacılık işlemleri, alışveriş işlemleri internete taşındığından beri sanal kart hakkında daha çok bilgi edinme isteği de oluşmaktadır. İnsanlar herhangi bir çalınma riski olmadan, fiziki olarak kartı kullanma ihtiyacı hissetmeden en kolay ve elbette en güven verici yöntemle alışveriş yapmak istemektedir. Bu nedenle bu ödeme yöntemine yani sanal kart kullanımına da yakından göz atmakta fayda bulunmaktadır.

Sanal Kart Nedir?

Zamanla nakit paranın senet, çek, banka veya kredi kartı gibi formlara dönüşmesinin ardından ödeme seçeneklerinde her daim yeni yöntemler meydana gelmektedir. Bunlardan biri de sanal karttır. Peki, sanal kart nedir?

Sanal kart aslında günlük hayatta sıklıkla kullanılmakta olan kredi kartlarının sanal halidir. Online platformlarda internet bankacılığı sayesinde rahatlıkla ve güvenle kullanılabilmektedir. Bu kartlar ellerimizde tuttuğumuz kredi kartlarının sanal hali olsa da, sanal kartların da bir kart numarası bulunmaktadır. Buna ek olarak kullanma tarihi, CCV kodu gibi kredi kartlarının üzerinde yazan her türlü bilgi sanal kartlarda da yer almaktadır. Bu açıdan sanal kartlarla fiziki kredi kartlarının birbirine bağlı olduğunu, limitinin kullanıcı tarafından belirlendiğini söylemek mümkündür. Peki, bu sanal kart nerelerden temin edilmekte, kullanım alanları nelerdir?

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak gündelik hayatın en olağan hareketlerinden birisi haline gelmiştir. Pek çok konuda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmak, internet alışverişinin indirimlerinden çeşitliliğinden yararlanmak alışverişte tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Bunun için de geliştirilen sanal kart ödeme yöntemiyle insanlara hızlı ve kolay satın alma hizmeti sunulmaktadır. Peki alışverişi internet platformlarında daha rahat yapabilmek için kullanılan sanal kart nasıl oluşturulur? Nerelere başvurulması gerekmektedir?

Bir sanal kart edinebilmek için öncelikle bir ON mobil uygulaması üzerinden hesap açmak ve ON müşterisi olmak gerekir. ON Kart ile bağlı olacak olan sanal kart için ON internet şubesi üzerinden başvurarak ya da ON Mobil uygulaması indirilerek ilk adım atılabilmektedir. ON Mobil uygulamasında kart işlemleri kısmına girildikten sonra sanal kart işlemleri, sanal kart limit belirleme gibi sekmelere tıklanarak kartla ilgili detaylar belirlenebilir. Tüm bu işlemleri dilersen ON müşteri hizmetlerine ulaşarak telefon aracılığı ile de gerçekleştirebilir ve sanal kart kullanmaya başlayabilirsin.

Sanal Kart Kullanım Alanları Nelerdir?

İnternet üzerinden pek çok işin halledilmesiyle, modern bankacılığın teknoloji sayesinde müşterilerine en hızlı, kolay güvenilir alışveriş imkânını sunma arzusuyla sanal kart kullanımı yaygınlaşmaya başlamaktadır. Bu da akıllarda sanal kart kullanım alanları nelerdir sorusunu oluşturmaktadır. İnternetten sıklıkla alışveriş yapanlar, online platformdan alışveriş yapmayı sevenler ya da bu ortamlarda alışveriş yaparken güvende hissetmek isteyenler için sanal kart hizmetinden yararlanmak en kolay yöntemlerden bir tanesidir. ON Mobil uygulaması üzerinden oluşturulabilen sanal kartını internet üzerinen yapacağın okul ya da market alışverişine, kitap ya da kıyafet alışverişlerine kadar pek çok alanda kullanılabilirsin.

Sanal Kart Güvenli Midir? Nasıl Çalışır?

İnternette kişisel bilgileri paylaşmadan güvenli alışveriş yapmak, ev ortamının rahatlığıyla herhangi bir mekândan ya da site üzerinden bir şeyler alabilmek için sanal kart kullanımı tercih edilebilmektedir. Limitini kullanıcıların belirleyebileceği sanal kartlar kişinin kendi banka kartına bağlıdır. Yapılan alışveriş neticesinde sanal kartın bağlı olduğu banka hesabındaki bakiyeden harcama gerçekleştirilir. Sanal kart oluşturduğunuz andan itibaren istenilen internet sitesinde güvenli şekilde alışveriş yapmak mümkündür. Sanal kartın bağlı olduğu hesabın veya fiziksel kartın bilgilerini paylaşmadan her türlü internet mağazası üzerinden alışveriş yapılabilmesi, kullanıcıların sanal kartı tercih etme sebeplerinin başında gelmektedir.

* Sadece bilgi amaçlıdır, banka açısından bir bağlayıcılığı yoktur.

Deflasyon Nedir? Etkileri Nelerdir?

ON’u indirerek, şubeye gitmeden kazanmaya başlayın!

Hesap Aç